Doğru Mavi ile Iletişime Geçin
Doğru Mavi ile Iletişime Geçin

Doğru Mavi ile Iletişime Geçin

Hiç dikkatinizi çektimi tüm sosyal medya kuruluşlarının tercih ettiği renk mavi ama tonları farklı. Sebebi ise kiminin eğlenceyi ifade etmesi kiminin güvenilir , muhafazakar ve geleneksel etki vermek istemelerinden kaynaklanıyor. Bu tercihler tesadüf olabilir mi?

Tesadüf olmadığı için bu renk giysiler de sosyal kişiliğin bir göstergesidirler. Mavi giyinenlerin ciddi ve iyi bir insan oldukları, çevreleriyle uyum kurabildikleri görüşü yaygındır. Üst düzey yöneticilerin genellikle mavi rengin koyu tonları veya lacivert renkli takım elbiseler giymelerinin altında bu rengin, sonsuzluğu, verimliliği, mantığı ve organizasyonu çağrıştırması yatmaktadır

Ancak Mavi iletişimi barındırdırdığı gibi yanlış tercihle buz etkisi yaratıp tüm iletişimi de kesebilirsiniz…

Renk Analizi işte bu nedenle çok önemli.Siz kendinize uygun olan tonu seçtiğinizde 
verilen mesaj güven, dürüstlük ve verimliliktir. Bu renk iletişim ve mantığı taşır.Aynı zamanda sakinliği ve huzuru temsil eder.

Yanlış seçimlerde ise Negatif yanı soğuk, uzak ve ilgisiz olarak yorumlanmanız olacaktır.

Dünyada politikacıların bu rengi seçmelerinin nedeni, insanları sakinleştirmek, rahatlatmak ve kendilerini huzurla dinlemelerini sağlamak içindir.
Hastanelerde doktorların, hemşirelerin üniformaları mavinin ya da yeşilin tonlarından tonlarından oluşur.Her iki renginde sakinleştirici etkisi olduğu için tercih edilmektedirler.

Mavi aynı zamanda yeme içgüdüsünü azaltan bir renktir. Bu nedenle “fast-food” mağazaları içinde mavi renkli bir şeyler bulmak pek de kolay değildir.Gıda sektöründe çoğunlukla diyet ürünlerinde bu rengi görülmesinin nedeni de budur.

Bunaldığınızda, üzerinize sıkıntı bastığında o gün mavi renkleri tercih edin. Maviye bakın ve böylelikle de mavi sakinleşmeniz için size yardımcı olacaktır.

Bu rengi seven kişiler kalbinin sesini dinlemekten çok mantığı ile hareket etmeyi severler.

Bu senenin moda renklerinin içinde mavinin pek çok tonu bulunmakta. Mykanos mavisi ve Kobalt yanı sıra deniz mavisi, lacivert ve bebek mavisi de yine bu sene trend tonlar arasında.