Saç Renginizi Değiştirecekseniz Ne Renk Yapmalısınız ?
Saç Renginizi Değiştirecekseniz Ne Renk Yapmalısınız ?

Saç Renginizi Değiştirecekseniz Ne Renk Yapmalısınız ?

İnsanlar en bunalımlı ve en güç dönemlerinde içsel sıkıntılarını yok edebilmek için görüntülerinde değişiklik yapmak isterler. Ya da belki de sadece değişikliğe ihtiyaçları olduğunda ilk adım saçlardan başlamak olur.

Özellikle bayanlar soluğu hemen kuaförde alırlar. Yanlış bilgilerin sonucu hayal kırıklığı ve harcanan para ise cabasıdır..

Madem renklerin doğru kullanımından bahsedip duruyoruz saç renginizi seçerken de aynı giyimdeki kuralların geçerli olduğunu belirtmek isterim.

Radikal kararlar almadan önce değişiklikte risk almamak için kendinizi bilmeniz şart…

Herkesin ilk sorusu bana ne renk yakışır olsa da asla bu işte genelleme ve standartlara göre ayırım yapılamaz.

Kişinin kendi doğal ten rengi,göz ve saç rengi, doğal pigmentleri ve tabi ki karakteristik özelliklerinden doğan enerjisinin yarattığı frekansa uyan renk tonlarıdır kendisi için en ideal olanı…

Çünkü tıpkı biz insanlar gibi renklerinde frekansları vardır…her iki frekansın denk gelip birbirini tamamlaması bizi ortaya çıkartır…

Her rengin neredeyse 150 ayrı tonu varken sen kırmızı giy sen sarı giyme demek bir kısıtlama ve yasaklama eylemi olur…Aynı şekilde saçlar içinde sarıya boyat veya kızıl yaptır demekte insanları bir kalıpta sınırlamak ve yanlış yönlendirmektir.

Gelelim saçlardaki önerilere;

Önce sıcak gruplara bakalım ve doreler, kızıllar, kahverengilerin yani toprak renklerinin düz olarak kullanılması siz ilkbahar grupları için en ideal görüntü olacaktır. 

Yine sıcak grup olan Sonbahar ise aynı şekilde toprak renkleri, kırmızımsı kızıllar, güneş ışınlarını andıran veya dore gölgeler,bakır yansımalar birde hareketli ve doğal bir saç şekliyle birleştiğinde ateş gibi ortalığı kavuracağınız garanti :)

Gelelim soğuk gruplara; Yaz grubu küllü, hareketli yansımalı soğuk renkler, platine kaçan gölgeler ile tamamen meleksi ifadesini bütünleyecektir.

Diğer bir soğuk grup olan Kış'lar ise parlak mavimsi siyahlar, düz küllü kahverengiler mavimsi kızıllar ve sarışın olmak isteyenler için ise platin sarısı en idealidir. Hatta saçların beyazlaması en çok bu gruba yakışır çünkü parlak ve kontrast bir görüntü sağlar. 

Tabiki bu bilgileri bilmenin yanında bozulmuş ya da tamamen başka bir tona dönüşmesi gereken saçlarınızın doğru renkler ile profesyonel kişilerce değiştirilmesi gerekli aksi halde soğuk ton isterken sıcak tonlara dönen saçlarla karşılaşmanız çok yüksek ihtimal aman dikkat….