Sevgililer Günü için Kırmızı Ruj Seçimi
Sevgililer Günü için Kırmızı Ruj Seçimi

Sevgililer Günü için Kırmızı Ruj Seçimi

Makyaj yapmaya daha doğrusu temizlemeye o kadar üşenen bir insanım ki sırf bu nedenle senelerce makyaj yapmadım…tabi belki de cildim bundan memnun bile kalmış olabilir sonucunu ilerleyen yaşlarda görücem :)
Bende çoğu kadın gibi kırmızının bana yakışmadığını söyleyenlerdendim daha doğrusu kullandığımda çokkk dikkat çektiğimi düşündüğüm için kullanmak istemezdim…Şu bir gerçek ki yanlış kullanıldığında her renk aynı etkiyi yaratır…inanması zor ama siyah bile. Bu konuyu ayrı bir gün paylaşırım çünkü bugün rengimiz kırmızı…

Makyaj yapmaya üşenen biri olarak kırmızı rujun etkisini ve kolaylığını keşfetmenin verdiği haz sanırım Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfindekine denktir…bu kadar rahat ve basitçe insanı güzelleştiren bir formül saraylara aittir diyebilirim…yani nerdeyse ıssız bir adaya düştüğümde yanıma alacağım üç şeyden biri haline geldi…olurda adada bulunursam uzamış bıyıklarım ve kaşlarımın çirkinliğini örtecek büyük bir hazine çünkü :)))

Adı üstünde sitemin adına ilham veren kırmızı zaten bu düşünceden doğdu. Herkesin kendine uyan bir kırmızısı mutlaka vardır. Yeter ki doğru olanı bilsin. Her zaman söylediğim gibi önemli olan renk değil tonudur. Yani rujunuzu seçerken hangi ton almanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz…aksi halde kaş yapıyım derken göz çıkartmanız garantidir :) çünkü yanlış olan ton o kadar sakil durur ki ya konuşan bir dudak ya da yürüyen lamba kadar dikkat çekebilirsiniz. Evet istenen dikkatini çekmek ama kıyafet ya da rujunuza takılı kalması değil size odaklanması di mi???

O zaman gelelim sevgililer gününde özel olmak isteyen kızlarımızın eline iksiri vermeye… 
Sürme tekniklerini işin uzmanlarına bırakarak ben size mevsimlere göre kırmızı ruj tonlarından örnekler veriyorum. Bilinmesi gereken en önemli bilgilerden bir tanesi de ne kadar koyu ve ne kadar açık tonlar kullanabileceğinizi bilmeniz. İşte tüm bu bilgiler size renk analizi sonucunda önünüzde kitap gibi duruyor olacak.Kendini bil ve seçimini yap.


Kış Kadınları gruplarının özelliği olan canlı,koyu ya da soğuk özelliklerinden kendilerine uygun olan özelliği taşıyan kırmızı ruju çok mükemmel şekilde taşıyacaklardır. Ve bu kadar belirgin olmasınaa rağmen inanın sizi öyle tamamlayacak ki siz bile onunla bütünleştiğinizi göreceksiniz…


Sıcak Sonbahar Kadınları yine kendi gruplarının özelliği olan mat,sıcak ya da koyu özelliklerini barındıran rujlardan kendilerine uygun olanını kullanabilirler.


Romantik Yaz Kadınları kırmızının soft ,net ya da açık tonlu olanlarından yana tercihlerini kullanırlar ise kendilerini çok güzel bütünlemiş olacaklar.


Sıcak,canlı ve parlak özellikleri olan ilkbahar kadınları kırmızınız en canlı ve sıcak kırmızı hatta turuncu bile olabilir…kesinlikle size hitap edeceği için kimsenin sürmeye cesaret edemediği bu tonlar sizi öne çıkartacaktır…

Yapmanız gereken başlangıçta sizin sıcak ya da soğuk pigmentlere mi sahip olduğunuzu öğrenmek. Sonrasında da aşağıdaki ayrılan gruplardan hangisine ait olduğunuzu bulmak. Zaten elinizde bu formül olduktan sonra sadece ruj kullanmak değil isterseniz evinizin dekorunu yapmak bile çok kolay. Şaşırmayın sizin kendi renk grubunuz yaşadığınız ortamda sizin seçimlerinizi etkiler ve yön verir. Doğru seçimlerle de eviniz ya da ofisinizde geçirdiğiniz zaman daha da keyifli ve huzurlu hal alır…

Sevgililer gününde sevgiliniz ya da eşiniz sizi gördüğünde güzelliğiniz hem dikkatini çeksin hem de sebebini fark edemeyecek kadar rujunuz sizinle bütünleşsin ister misiniz?