Yaşam Koçluğu
Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu

YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI NE İŞE YARAR?

Koçluk seansları, size farkındalık yaratarak hayatınızda iyileştirme ve dönüşümler yaratmayı amaçlar. Bunu yaparken, size yeni bakış açıları kazandırmak için farklı teknikler kullanırız. Böylece hiç farkında olmadığınız ya da bugüne kadar kullanmadığınız güçlerinizi açığa çıkararak hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.

Görüşmelerde, sizin önceliklerinizi dikkate alarak empatik dinleme,güçlü gözlem,güçlü sorular ile hayatınızda oluşmuş gedikler farkettirilir.Bu aşamadan sonra yeniden çerçeveleme,yapılandırma,beyin fırtınası ve hedefler koyarak eylem hareketlerinin takibi ile yaşamınızda köklü dönüşümleri ve iyileştirmeleri koçunuzun size yol arkadaşlığı ile daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Neden ve niye sorularını sormayız. Geçmişe bakmayız. Şu an bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz noktaya nasıl varacağınıza yoğunlaşırız.

Yaşam Koçluğu, akıl ve ruh sağlığı yerinde olup, hayatında geldiği noktada kendisini mutsuz hisseden, aradığı yönü bulamayan ya da o yöne doğru nasıl ilerleyeceğini bilemeyen kişiler içindir.

Yaşam Koçluğu'nda koçun doğruları değil sizin doğrularınız hayata geçirilir.

Yapılan çalışmanın esası, sorularla duruma yeni açılardan bakmanızı, daha önce farkına varmadığınız çözümleri görmenizi sağlamaktır.

Yaşam koçu bir rehberdir. Hedefe varış ancak koçla birlikte yürümeniz ile hedeflerinizi  gerçekleştirmeniz mümkün olur.